MÁTE DOMA ŠTENIATKO? Všetko čo potrebujete vedieť aby…

ČASŤ I. NA ÚVOD

Konečne ten deň nastal. Vaše šteniatko je doma! Po prvotnej eufórii, tisíckach pohladení, mokrých lízancoch a bozkoch od vášho hafana nastane krásne precitnutie: tento nemý tvor tu so mnou bude najbližších 10, a možno aj 15 rokov. Ako to zvládneme? Ako ho vychováme? Ako zabezpečíme, aby bol zdravý a spokojný? Garantujem vám, že po jednej noci s vaším novým členom rodiny, ho budete zbožňovať a budete si uvedomovať, že sa mu nesmie nič zlé stať. Budete preň chcieť ten najkrajší, plnohodnotný psí život. A presne tak je to správne.

V najbližších článkoch sa vám pokúsime pomôcť s tým, ako začať – v komunikácii, aktivitách, stravovaní, výchove, či plánovaní výcviku.

Pár slov o komunikácii

Hoci je psík nemý, predsa sa vám prihovára. Vrtí chvostíkom keď je šťastný, mrnčí, keď je nespokojný, šteká, keď sa rozblázni, či naľaká, alebo sa jednoducho dožaduje pozornosti a vy neviete, čo asi tak môže chcieť…

Komunikačné zručnosti vášho šteniatka vyplývajú z jeho skúseností u chovateľa. Vy ich budete musieť vypozorovať. Platí však niekoľko základných pravidiel, ako mu komunikáciu a vaše spolunažívanie môžete uľahčiť.

S prianím krásneho dňa

Vaša Adriana

P.S.: V prípade, že Vás toto zaujalo, už teraz sa môžete tešiť na ďaľšie zaujímavé články.

img_0242_optimized.jpg