Čo je dôležité sledovať pri výbere psíka z útulku

V prvom rade je to jeho minulosť, čo prežil, ak sú dostupné informácie.V prípade nejasnej minulosti psíka, treba postupovať pri výchove a adaptácii na nové prostredie opatrne a s trpezlivosťou. Pes môže rôzne až nezvyčajne reagovať na situácie, ktoré sú pre iných psov normálne.

Problematické správanie psa sa nie vždy preukáže priamo v útulku, neskôr sa toto môže ukázať ako problém v adopčnej rodine. Prijateľnejšie by to malo byť o niečo so šteniatkami a mladými psami do 7 mesiacov. Poznáte to tak, že sú priateľské ku všetkým a neboja sa žiadnych ľudí.

Pokiaľ je pes z nového prostredia nervózny, je to prirodzené. Ak nastanú nejaké problémy, všetko sa dá riešiť a nájsť odpoveď na zmenu správania. Vášho miláčika.


Niektoré problémy sú riešiteľné prekvapivo jednoducho a efektívne. Skvelý útulok vyhľadáte na základe odporúčaní a vlastného pocitu, no v prípade, že si vyberiete psíka, tak by mal byť ešte nejaký čas (6 až 12 mesiacov) vo vlastníctve útulku, aby sa aj oni presvedčili, že ste vhodný na adopciu a starostlivosť psíka.

Prajeme Vám šťastný výber psíka
S pozdravom tím @zdrave_packy